Javljanje nevarnih plinov
Poleg ogljikovega monoksida v številnih procesih srečujemo tudi druge eksplozivne, vnetljive in strupene pline za ljudi in živali. Nekateri plini kot npr. argon, helij in tekoči dušik v manjših zaprtih prostorih izpodrinejo kisik in povzročijo nevarne delovne razmere zaradi pomanjkanja kisika.
V kotlovnicah, kuhinjah in drugih prostorih, kjer jih uporabljamo, se lahko pojavi uhajanje butana, metana in propana, ki so zelo vnetljivi in z zrakom tvorijo eksplozivne zmesi. Pri nizkih koncentracijah delujejo kot narkotiki, pri visokih pa lahko prav tako povzročijo zadušitev zaradi pomanjkanja kisika.
Ker vire vžiga težko izločimo, je javljanje teh plinov v povezavi z alarmiranjem, prezračevanjem in drugimi varnostnimi ukrepi namenjeno predvsem preprečevanju nevarnosti eksplozije.
Brošura za sisteme javljanja nevarnih plinov
Poleg nameščenih sistemov z javljalniki plinov, ki jih uporabljamo v zaprtih prostorih, imamo za osebno varnost na razpolago tudi različne prenosne detektorje, ki lahko zaznajo od posameznega, pa vse do 150 nevarnih plinov v različnih delovnih okoljih.
Gre za naprave velikosti prenosnega telefona, preproste za uporabo in vzdrževanje ter robustne pred poškodbami.